Змінено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

4 Вересня 2022 10:04  0  383

АктуальноЗмінено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Змінами передбачено:

 

♦️ надання допомоги внутрішньо переміщеній особі (ВПО) з 1 числа місяця, наступного за місяцем, в якому громаду, звідки перемістилася особа, включено до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» (далі – ДП ІОЦ) автоматично без повторного звернення осіб, нараховує допомогу у разі включення територіальної громади до зазначеного переліку територіальних громад, який двічі на місяць затверджується наказом Мінреінтеграції;

 

♦️ призначення допомоги органом соціального захисту населення протягом десяти робочих днів з дати надходження заяви про надання допомоги;

 

♦️ у разі зміни ВПО місця обліку та не отримання допомоги на проживання за попереднім місцем проживання/перебування, виплата призначається за останнім місцем обліку.

 

Змінами також врегульовано питання щодо надання можливості на отримання допомоги ВПО, які мають право, та заяви яких були подані через засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія) до 30 квітня 2022 року і не були повністю ним сформовані або знаходилися в обробці.

 

Для цього ВПО можуть звернутися особисто чи поштою до органу соціального захисту населення та подати до 1 жовтня поточного року за встановленою формою заяву на виплату із зазначенням, зокрема номера банківського рахунка (за стандартом IBAN) або персональних даних одержувача. Одночасно необхідно додатково подати інформацію, збережену на носіях, що підтверджує факт подання заяви через Портал Дія (наприклад, скріншот).

 

У свою чергу, Мінцифри надасть Мінсоцполітики переліки ВПО, які мають право на допомогу. Переліки будуть надіслані в розрізі районів та міст, де такі особи первинно подавали документи через Портал Дія.

 

Крім того, визначено, що допомога на проживання не надаватиметься ВПО, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. За винятком осіб, які:

• отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
• повторно перемістилися з тимчасово окупованої Росією території, з території громад, що розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні чи блокуванні після 24 лютого 2022 року.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)