Пристрасті навколо дитячого оздоровчого закладу «Волна»

28 Березня 2021 13:50  0  982

Новини ОріховаПристрасті навколо дитячого оздоровчого закладу «Волна»

У залі, де 25 березня проходила 11-а сесія Оріхівської міської ради, пролунали оплески присутніх представників громадськості, коли було оголошено: більшістю голосів ( 16) прийнято рішення про прийняття до комунальної власності Оріхівської міської ради недержавної частки статутного капіталу Оріхівського міжгосподарського колективного підприємства «Дитячий оздоровчий заклад «Волна». Але два депутати проголосували проти, а троє –утрималися…

 

Однак варто розповісти історію, що передувала цій події. Справа у тому, що дуже довго збиралися депутати Оріхівської райради розібратися з цим важливим питанням.

 

Не було виконано рішення №16 «Про прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району недержавної частки статутного капіталу Оріхівського МКП «Дитячий оздоровчий заклад «Волна», прийняте 7 червня 2013 р. на пленарному засіданні Оріхівської райради. Розглядали питання щодо забезпечення юридичного супроводу при оформленні частки у статутному капіталі ОМКП ДОЗ «Волна» і 28 квітня 2017 р. на сесії райради. Та до кінця праву не довели, тому частка у розмірі 32,19% залишилася без офіційного господаря.

 

І лише напередодні ліквідації, на останній сесії Оріхівської районної ради 13 листопада 2020 р. було винесено наважилися прийняти до спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району перерозподілену недержавну частку в статутному капіталі Оріхівського міжгосподарського колективного підприємства «Дитячий оздоровчий заклад «Волна» (код ЄДРПОУ 03048088), ліквідованих колгоспів на користь недержавного засновника (учасника) Оріхівська районна рада що становить 2,5 % статутного капіталу. Вказали й підставу:в ідповідно до ч.2, 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільного та Господарського кодексів України, рішення Оріхівської районної ради №16 від 7 червня 2013 року « Про прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району недержавної частки статутного капіталу Оріхівського міжгосподарського колективного підприємства «Дитячий оздоровчий заклад «Волна», а також розглянувши протокол №2 загальних зборів недержавних засновників (учасників) ОМКП «Дитячий оздоровчий заклад «Волна» від 10 лютого 2020 р.

 

У той же день своїм рішенням № 4 Оріхівська райрада передала недержавну частку статутного капіталу ДОЗ «Волна» до комунальної власності Оріхівської ОТГ.

 

Депутати райради на чолі з головою Каріною Дудніченко (яка тепер займає посаду секретаря міської ради), затягнули цю справу, вважаючи її другорядною, хоча можна було вирішити питання, коли ще існував Оріхівський район.

 

У січні 2021 р. відбулися два засідання робочої групи з вивчення питання можливості прийняття частини статутного капіталу ОМКП «Дитячий оздоровчий заклад «Волна». Залучили незалежних експертів-адвокатів спеціалістів з юридичних питань, які наполягали, що необхідно провести перемовини з питання визнання своїх часток визнання ними своїх часток відповідно до чинного законодавства, з іншими засновниками підприємства: Фондом державного майна України, профспілкою працівників агропромислового розвитку України, Оріхівською районною профспілковою організацією працівників АПК.

 

Далі була робоча зустріч представників міськради з в. о. начальника Управління забезпечення реалізації повноважень у Запорізькій області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях Ліною Літвіновою.

 

Детально було обговорено питання про визначення часток у статутному капіталі Оріхівського МКП ДОЗ «Волна». Всі учасники зустрічі погодились, що партнерство та консолідація зусиль обов'язково дадуть позитивні результати.

 

На лютневій сесії міськради при розгляді питання «Про прийняття до комунальної власності Оріхівської міської ради недержавної частки статутного капіталу ОМКП «Дитячий оздоровчий заклад «Волна» депутати заслухали інформації керівника закладу Ольги Кащенко та начальника юридичного відділу міськвиконкому Віктора Хохлова.

 

Та до згоди не дійшли-- проект рішення підтримали тільки 11 депутатів, 9—утрималися (у тому числі і міський голова Анатолій Хворостянов), два депутати не голосували, а четверо були відсутні.

 

У цей час вже було відомо про електронну петицію «Збережемо дитячий оздоровчий заклад «Волна» для наших дітей!»(авто—Ірина Іщенко).Заклад створений у 1959 році і розташований в мальовничій заповідній зоні на узбережжі Молочного лиману на території Богатирського (Алтагірського) лісництва.

 

Петиція була розміщена на веб-сайті Єдиної системи місцевих електронних петицій 17 лютого і за кілька днів набрала 159 голосів.

 

16 лютого ц.р. з Києва було відправлене депутатське звернення Ю.Г. Яцик, адресоване міському голові Оріхова та голові Пологівської райдержадміністрації щодо вжиття заходів реагування задля вирішення питання прийняття на баланс частини активів ДОЗ «Волна».

 

Народний депутат України підкреслила, що це питання вона тримає на особистому контролі у зв’язку з великою кількістю звернень та скарг від місцевих жителів. З незрозумілих причин воно так і залишилося без вирішення, що викликає громадське невдоволення з цілком слушних підстав.

 

Адже затягування у вирішенні цих питань спричинить велику соціальну напругу. Юлія Яцик звернулась до керівництва Оріхівської ОТГ з проханням прийняти до комунальної власності Оріхівської міської ради недержавну частку статутного капіталу ОМКП «Дитячий оздоровчий заклад «Волна».

 

2 березня відбулось засідання постійної комісії з питань комунальної власності, інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства та благоустрою(голова Костянтин Прищенко), де було прийнято рішення:

 

1.Підтримати електронну петицію щодо збереження дитячого оздоровчого закладу «Волна» частково в частині прийняття недержавної частки в статутному капіталі Оріхівського міжгосподарського колективного підприємства «Дитячий оздоровчий заклад «Волна» (код ЄДРПОУ 03048088) на користь недержавного засновника (учасника) Оріхівська міська рада, що становить 32,19% статутного капіталу від Оріхівської районної ради.

 

2. Схвалити та подати на розгляд міської ради проєкт рішення міської ради «Про прийняття до комунальної власності Оріхівської міської ради недержавної частки статутного капіталу Оріхівського міжгосподарського колективного підприємства «Дитячий оздоровчий заклад «Волна».

 

За розпорядженням міського голови було скликано позачергову сесію 4 березня, де на порядку денному були ці два питання. Багато депутатів взяли активну участь в обговоренні. А коли дійшло до голосування, рішення обох питань не були прийняті. Розділилися думки депутатів, бо за перше проголосувало 13 депутатів, за друге-- тільки 11.

 

І тільки з третьої спроби, тобто на сесії 25 березня, нарешті, підтримали вимоги громадськості. На підтримку проєкту рішення про прийняття із спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Оріхівського району до комунальної власності Оріхівської міської ради недержавної частки статутного капіталу Оріхівського міжгосподарського колективного підприємства «Дитячий оздоровчий заклад «Волна» виступив і Микола Духонченко, помічник народного депутата України Юлії Яцик.

 

А ось які результати голосування: 16 –«за» ( у тому числі і міський голова Анатолій Хворостянов, який на попередніх сесіях утримувався), 2—«проти», 3-- утрималися. Шість депутатів були відсутні.

 

 

Тамара КУРОЧКІНА, м.Оріхів

 


 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)