Виїзд чоловіків з України. Уряд затвердив зміни до правил перетину кордону

3 Грудня 2022 14:50  0  604

На Вкраїні та у світіВиїзд чоловіків з України. Уряд затвердив зміни до правил перетину кордону

Нещодавно в Україні вчетверте подовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Вони триватимуть до 19 лютого 2023 року. Відповідно до цього, лише обмежені категорії чоловіків мають право виїжджати за кордон. Кабмін вніс зміни щодо правил перетину кордону однією з цих категорій.

 

Йдеться про збільшення терміну перебування за кордоном водіїв. За новими правилами вони можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 60 календарних днів з дня перетину державного кордону, зазначено у Постанові Кабміну.


Виїзд водіїв за кордон: збільшили термін перебування
Постанова уряду №1285 вносить зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Зміни стосуються збільшення строків перебування за кордоном водіїв. Раніше вона могли знаходитись в іншій країні не більше 45 днів. Зараз цей термін збільшили до 60 днів – він відраховується від дня перетину державного кордону.

 

Інформація про водіїв транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, вноситься до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека, на підставі заявки ліцензіата.

 

Перетнути кордон такий водій може лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата і повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.

 

Тепер такі чоловіки можуть перебувати за кордоном не більше 60 календарних днів з дня перетину державного кордону. Працівники Держприкордонслужби перевіряють наявність водія у спеціальній інформаційній системі від Укртрансбезпеки. Якщо водій порушить це правило, то йому можуть призупинити доступ до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки на три місяці.

 

Категорії чоловіків, які можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану

 

  • невійськовозобов’язані чоловіки (за станом здоров’я/люди з інвалідністю);
  • моряки, залізничники, працівники авіасфери, волонтери;
  • чоловік, який супроводжує за кордон дитину-інваліда;
  • чоловік, який має трьох або більше дітей та забезпечує їх (факт утримання дітей потрібно довести необхідними документами);
  • батько-одинак, який самостійно виховує дитину до 18 років (необхідні документи: свідоцтво про народження та довідка, що підтверджує цей факт).

 

Також вільно з країни можуть виїжджати українські чоловіки до 18 та після 60 років.

 

Нагадаємо, нещодавно для чоловіків з інвалідністю було змінено перелік документів, які слід мати при собі на кордоні. Кабмін виключив для них зі списку документів довідку МСЕК. Тож людям з інвалідністю при перетині кордону необхідно мати такі документи:

 

  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності.

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
2
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)