В Україні змінили тривалість лікування COVID-хворих

8 Лютого 2022 09:07  0  1076

Здоров'яВ Україні змінили тривалість лікування COVID-хворих

Міністерство охорони здоров’я скоротило тривалість амбулаторного і стаціонарного лікування хворих на COVID-19


Про це повідомляє МОЗ.

 

Міністерство внесло зміни до наказу № 722 “Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”, якими скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.

 

Відтепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР.


“Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР. Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування”, - зазначили у міністерстві.

Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген.

 

Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.

 

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.


Також в умовах червоного рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування і тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику - лікарнях та установах довготривалого догляду.

 

“Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику”, - додали у міністерстві.

 

Як повідомляв Укрінформ, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю виданню "Фокус" поінформував, що МОЗ розглядає можливість скорочення терміну самоізоляції при захворюванні на COVID-19. Він зазначив, що вже є повідомлення від ВООЗ про те, що інкубаційний період при Омікроні коротший. Він становить близько трьох діб, тоді як при Дельті було чотири-п'ять, а іноді до семи днів. Тому МОЗ розглядає ці норми в рамках оновленої інформації.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
8
Сміх
22
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-34.jpg

 

 

Пологи (г.)