З 1 грудня військовослужбовці можуть оформити статус учасника бойових дій: як це зробити

3 Грудня 2022 14:44  0  234

На Вкраїні та у світіЗ 1 грудня військовослужбовці можуть оформити статус учасника бойових дій: як це зробити

Статус учасника бойових дій можна отримати за особистим зверненням або за зверненням командира частини.

 

Сьогодні, 1 грудня в Україні розпочався процес оформлення документів для підтвердження статусу учасника бойових дій.

 

Про це повідомляє Тернопільська обласна військова адміністрація.

 

Міноборони здійснило державну реєстрацію свого наказу №369 від 10 листопада 2022 року.

 

Для розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій у системі Міноборони, яка включає ЗСУ, ГУР МО та ДССТ, утворять 18 комісій. Ці комісії вже формуються і почнуть роботу орієнтовно з 1 грудня. Після цього стартує робота з документами.

 

«За 9 місяців активної фази війни у нас нараховуються сотні тисяч учасників бойових дій. Обробка такого масиву документів потребуватиме певного часу. Ми будемо робити усе можливе, щоб цей час був максимально коротким. Але прошу всіх бути готовими і ставитись з розумінням, що доведеться якийсь період чекати», — зазначив Олексій Резніков.

 

Статус УБД можна отримати

 

 • за зверненням командира частини, який подає документи на військових;
 • за особистим зверненням, де боєць самостійно збирає документи та подає їх до відповідної комісії;
 • за особистим зверненням звільненої з військової служби людини, через територіальний центр комплектування та соцпідтримки.

 

Який оформити «статус»
З 1 грудня почнуть формувати відповідні комісії, які прийматимуть та розглядатимуть необхідні пакети документів для надання «статусу».

 

Які документи необхідні:

 

— довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;

 

— в обов’язковому порядку не менш як один з таких документів:

 • витяги (копії) бойових донесень;
 • витяги (копії) з журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
 • витяги (копії) з вахтових журналів;
 • копії польотних листів;
 • копії матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв;


— також можуть додаватись інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання особою особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, серед них:

 

 • копії рапортів командирів підрозділів (груп), екіпажів кораблів (катерів, суден забезпечення, літаків, вертольотів) про виконання бойових (службових) завдань (знищення, захват техніки або живої сили противника);
 • витяги з наказів Генерального штабу Збройних Сил України, командирів (начальників) органів військового управління, військових частин (органів, підрозділів), установ та закладів, Командувача об’єднаних сил, командувачів угруповань військ, командирів оперативно-тактичних угрупувань про прибуття (вибуття) до (з) районів виконання бойових (службових) завдань;
 • витяги з наказів (по стройовій частині) командирів (начальників) органів військового управління, військових частин (органів, підрозділів), установ та закладів угрупувань про прибуття (вибуття) до (з) районів виконання бойових (службових) завдань;  документи про направлення у відрядження до (з) районів виконання бойових (службових) завдань та інші;


— для осіб, які перебували в полоні або в заручниках матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактом потрапляння в полон або в заручники;

 

— згода на збір та обробку персональних даних;

 

— дві кольорові фотокартки розміром 3x4 см на матовому папері, зображення обличчя має займати 65-70 % фотокартки.

 

У разі, якщо військовослужбовець самостійно подає на оформлення статусу учасника бойових дій, він може звернутись до свого командира, для отримання необхідних документів та додає до них рапорт щодо їхнього розгляду.

 

Якщо військовий звільнений зі служби, він повинен подати цей пакет документів у військкомат за місцем реєстрації. і додати до нього заяву щодо розгляду його документів.

 

У місячний строк після отримання пакету документів відповідна комісія повинна прийняти рішення та повідомити військовослужбовця, а також організувати виготовлення та видачу посвідчення.

 

Детальний алгоритм надання статусу учасника бойових дій доступний за посиланням.

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)