ЯКІ РІШЕННЯ ПРИЙМУТЬ ОРІХІВСЬКІ ДЕПУТАТИ НА ЧЕРГОВІЙ ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ?

11 Січня 2021 14:20  0  1156

Новини ОріховаЯКІ РІШЕННЯ ПРИЙМУТЬ ОРІХІВСЬКІ ДЕПУТАТИ НА ЧЕРГОВІЙ ПОЗАЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ?

Сьогодні, 11 січня, члени ініціативної групи зустрілися з міським головою Оріхова Анатолієм Хворостяновим

 

Йому передали звернення від населення, яке підписували учора, 10 січня, на мітингу на Покровській площі.

 

Документ зареєстровано. У ньому наголошується:

 

«Безпосередньо вимагаємо від Оріхівської міської ради та голови громади:

 

1. Скликати позачергову сесію та прийняти рішення щодо звернення до Президента України - який, згідно статті 102 Конституції України, є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і українських громадян, до Кабінету Міністрів Украни, до НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ.

 

2. Повернути у власність територіальній громаді міста Оріхів та передати на позабалансовий облік управлінню господарства Оріхівської міської ради майно підвідної газової мережі.

 

З огляду на вищезазначене, у держави є прямий обов’язок забезпечення відповідних прав, які закріплені в діючому законодавстві, КОНСТИТУЦІІ України для НАРОДУ України.

 

Примітки:

 

* З 1 січня 2021 року припиняють діяти знижки на тарифи, а саме: населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості); населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості); для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії; населенню на обсяг споживання до 100 кВт-год на місяць; населенню у період з 01 жовтня по 30 квітня (опалювального сезону) за обсяг, спожитий до 3000 кВт год електроенергії на місяць (без врахування коефіцієнтів дво- та тризонного обліку електричної енергії); населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.
Метою звернення є забезпечення юридичної визначеності, ясності і недвозначності правових норм, усунення юридичних колізій, яка виникла з початку дії нового ринку електричної енергії та втрати чинності статті 17 Закону України «Про електроенергетику».

 

* Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 24 грудня 2019 року прийняла постанову за № 3022 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на послуги розподілу природного газу - у розмірі 0,64 грн за 1 м-3 на місяць (без урахування ПДВ), так звану «абонплату за транспортування газу», яка викликала обурення серед мешканців Оріхівської міської територіальної громади.

 

Втілюючи ідею загальної газифікації, мешканці нашої громади, за власні кошти замовляли документи, експертизи, здійснювали підключення. Нічого не змінилось і на сьогодні - при будівництві індивідуального або багатоквартирного будинку необхідно за власні кошти виготовити документацію, прокласти труби, здійснити підключення.

 

Тоді постає питання: коли газорозподільні компанії будуть платити власникам мереж за використання їхнього майна?

 

У Конституції України - зазначено, що природні ресурси є власністю Народу України. Чому тоді нас зобов’язують платити за власне як за придбане?

 

Більш як необґрунтованим, є стягнення плати за транспортування навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, адже, якщо не було фактичного споживання, то відповідно і транспортування до цієї конкретної оселі не було. Не можна примушувати людей сплачувати за послугу, яку вона не отримувала. Вимагання плати за це є цілком безпідставним та суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста - надавача послуги, та призведуть лише до збільшення заборгованості по сплаті, до зубожіння громадян.


*НАК «Нафтогаз» штучно створена комерційна структура в супереч Конституції України тому, що акціонувати загальнонаціональну власність — протиправно.

 

Єдина законна структура у галузі газовидобування — ДП Укргазвидобування. В 70-ті роки минулого століття з надр України викачували понад 70 мільярдів кубометрів газу. І було б зрозуміло, якщо б окрім забезпечення свого населення зайвий газ, продавався б за світовими ринковими цінами в інтересах держави.

 

Тому тарифи на газ штучні, вигадана оплата за «транспортування газу НАКу…. є протиправними. Їхні захмарні зарплати на цьому фоні є злочином. Відповідальним за порушення є Кабмін.

 

Те ж саме із завищенням цін на електроенергію — пряма відповідальність влади за приватизацію «Обленерго» в Україні, окремі з яких належать громадянам РФ, але ця колишня загальнодержавна власність не може використовуватись всупереч інтересів українського народу.

 

За наявних повноважень, зараз має реагувати і прокуратура і державні та контролюючі органи, на них пряма відповідальність за порушення законів і Конституції.

 

Наша громада вважає це рішення незаконним і грабіжницьким. Це справжній удар по кожній українській сім’ї».


Сьогодні буде прийнято рішення про скликання позачергової сесії щодо розгляду питань, піднятих у зверненні оріхівців.

 

Про дату сесії буде повідомлено 12 січня.

 

Автор: Тамара Курочкіна

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

35
Супер
6
Сміх
3
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)