Військова гімназія замість 10 класу: історія Даші Прохватило Есть фото

2 Вересня 2021 08:50  0  3610

Знай нашихВійськова гімназія замість 10 класу: історія Даші Прохватило

Мешканка Кінських Роздор Даша Прохватило цього року замість навчання у 10 класі обрала вступ до Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус” у Харкові. Це гімназія, в якій діти продовжують вивчати і шкільну програму, і живуть у казармі, вивчаючи військові нормативи та покращуючи фізичну підготовку.

 

Оскільки під час навчання у гімназії не дозволено користуватися смартфонами, діти мають всього 20 хвилин на розмови з рідними тільки о 20:00, ми поспілкувалися із мамою дівчини — Анною Прохватило.

 

Навчання в гімназії розпочалося 24 серпня в День незалежності. До 1 вересня вихованці мали вивчити статут та підготуватися до свята, звикнути до встановленого режиму та ознайомитися із правилами казарми.

 

“Там діти матимуть справжнє армійське життя. Буде і шикування, і наряди, і обов’язкове носіння військової форми. До речі, цивільний одяг батькам віддали відразу після того, як діти переодяглися у форму”, — ділиться Анна.

 

Спочатку ми вагалися: “Кадетський корпус” у Харкові чи “Суворовське училище” у Києві. Вибір на користь Харкова зробили через те, що тут немає обмежень у подальшому вступі до університету. Можна спокійно обирати бажаний заклад і продовжувати навчання.

 

У гімназистів є певний дрес-код: дівчата мають ходити з косами. Спортивна форма — чорна, із військовими нашивками. Косметика заборонена, як і телефони, на це там просто не залишається часу. Пропонуємо ознайомитися із кадетським режимом:

 

 • Підйом о 6:00 ранку
 • Зарядка
 • Особиста гігієна
 • Шикування
 • Навчальний процес з 8:00 до 14-15:00
 • 3 години самопідготовки: виконання домашнього завдання
 • Далі - військова підготовка
 • о 20:00 — спілкування з батьками
 • Далі вечірня прогулянка на плацу із тренуваннями
 • Особиста гігієна
 • Відбій о 22:00.

 

 

Навчальний режим триває 6 днів на тиждень, замість звичних нам 5-ти. У неділю вихованці мають змогу прати одяг, прасувати. У казармі дівчата живуть окремо від хлопців по 12-13 осіб у кімнаті, будь-які позанавчальні стосунки заборонено.

 

Потрапити у такий навчальний заклад можна після проходження декількох відбірних етапів. Кожен з них відкриває двері до наступного, тому на будь-якому можна повернутися додому, так і не вступивши. Цього року планували вступити до “Кадетського корпусу” 183 дівчини, медичний огляд успішно пройшли тільки 69, вступили — 23, серед них і Даша Прохватило.

 

Спочатку проходять повне медичне обстеження, потім — психологічний відбір: психологи оцінювали стан вступників і обирали тих, хто прогнозовано буде готовим до такого навчання. Далі — відбір по фізичному вихованню, де складали нормативи, потім вже математика, українська мова і фінальний етап — мандатна комісія. На цій комісії були присутні професори закладу та директор, які голосували за тих, хто, на їх думку, може гідно продовжити навчання у гімназії.

 

“На цій комісії важливу роль у випадку Даші відіграв саме рівень фізичної підготовки, бо вона з дитинства займається змішаними єдиноборствами і постійно покращує свої фізичні дані. До того ж, ми рік готувалися до вступу. Даша вчилася, бігала та займалася спортом”, — ділиться мама Даші, Анна. Також на час відбору, а це цілий тиждень, дівчина разом з татом жила в Харкові.

 

Вступити саме у військовий заклад Даша мріяла змалку. Звісно, мама за нею зараз сумує і хвилюється за донечку, але постійно підтримує і вірить в неї: “Постійно запитую, як тобі там? Чи складно?” На що Даша відповідає: “Складно, важко, але мені так подобається!” І я вважаю, що це найголовніше для дитини — навчатися там, де хочеться, і йти своєю стежкою життя, постійно приймати рішення самостійно. А ми, батьки, у цьому підтримаємо та допоможемо.

 

Навчання у закладі безкоштовне, але все, чим будуть користуватися надалі діти, необхідно придбати самостійно. Це є сезонна форма, спортивна, взуття — берці та кросівки для фізичної культури. Також предмети для особистої гігієни, спідня білизна. Але “набрати багато” не вдасться: все має вміститися у військову сумку. Тому там немає місця для бьюті-предметів, іграшок та іншого. Спідня білизна, предмети гігієни, канцелярія та резинки для волосся, щоб заплітати коси.

 

Всім вихованцям необхідно дотримуватися режиму, правил та дисципліни. За дітей відповідає командир роти, під час навчального процесу є викладач та класний керівник. До речі, дуже багато уваги приділяється саме навчанню. За словами Анни, приблизно 90% вихованців після гімназії вступають на бюджет, 10% — на контракт. Такого, що “не склав” чи “не вступив” немає. Як і немає оцінок нижче 7 балів. Якщо учень не показує достатній рівень підготовки зі шкільної програми — відраховується.

 

Домашнє завдання виконується не в казармі, а в навчальному корпусі. Якщо дитині під час виконання щось не зрозуміло або потрібна допомога, викликають викладача для додаткового роз'яснення матеріалу.

 

Такий вибір зробить не кожна людина і далеко не кожна дівчина. А ще важче — пройти всі етапи відбору: тут необхідна підготовка, витримка, знання і найголовніше — щире бажання та вмотивованість. Ми раді, що мрія Даші збулася і дівчина тепер має таку важливу для себе мету. Бажаємо Даші успіху, зичимо натхнення, сили, мотивації. Впевнені: все вдасться. А іншим учням радимо робити самостійно свій вибір і впевнено крокувати до своєї мети!

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

35
Супер
11
Сміх
7
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)