Українцям готують пенсійну новацію із січня: що пропонують

6 Вересня 2022 10:47  0  587

На Вкраїні та у світіУкраїнцям готують пенсійну новацію із січня: що пропонують

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про добровільну накопичувальну систему. Цей казначейський пенсійний план дозволить громадянам через державу відкладати більше коштів на старість.

 

Якщо закон приймуть, громадяни України, яким ще немає 65 років, уже з 1 січня 2023 року зможуть укласти договір та відкрити індивідуальний казначейський пенсійний рахунок.

 

Деталі законопроєкту
Згідно з законопроєктом, облік учасників цього пенсійного плану буде здійснювати Мінцифри, а управляти активами буде Казначейство. При цьому прийняття законопроєкту не потребуватиме додаткових витрат з бюджету України.

 

Окрім того, розмір накопичувального внеску платник може визначити сам, держава не буде його обмежувати певними сумами.

 

Відтак українці зможуть формувати добровільні особисті пенсійні накопичення, завдяки яким вони у майбутньому одержать додаткове до їх пенсій джерело виплат, що покращить їх забезпечення у старості.

 

Запровадження казначейського пенсійного плану поступово приводитиме до підвищення рівня соціального захисту людей пенсійного віку, залучення потужного внутрішнього довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій в національну економіку, – зазначається в пояснювальній записці до проєкту.

 

Чому законопроєкт подали
Як зазначається в пояснювальній записці, однією з причин запровадження казначейського пенсійного плану є демографічні прогнози. Згідно з ними у найближчі десятиріччя буде скорочення населення майже виключно за рахунок населення працездатного віку. Зокрема, ООН прогнозує:

 

  • зменшення чисельності населення України до 2050 року на 28%;
  • зростання до 2050 року частки осіб віком 60 років і старше до 32%;
  • зростання очікуваної тривалості життя в середньому на 5 років.

 

За таких умов населення скоротиться на 18%, а рівень старіння зросте до 34%, а отже співвідношення між чисельністю населення пенсійного і працездатного віку зросте майже вдвічі.

 

Законодавці вважають, що демографічні зміни в Україні загалом відповідають глобальним тенденціям, але відбуватимуться швидшими темпами порівняно з рештою країн світу. А відтак:

 

  • скорочення чисельності населення працездатного віку зменшить кількість платників ЄСВ;
  • видатки на соціальний захист літніх людей, зокрема пенсійні видатки, зростатимуть разом зі збільшенням частки людей похилого віку.

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
1
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)