Оріхівська ОТГ: кадрові питання досі не вирішено Есть фото

4 Січня 2021 10:49  0  7066

Новини ОріховаОріхівська ОТГ: кадрові питання досі не вирішено

Перша сесія відбулася 8 грудня 2020-го. На ній було оголошено підсумки виборів, визнано повноваження міського голови Анатолія Хворостянова і 26 депутатів, представників семи політичних сил.

 

14 грудня на першому пленарному засіданні другої позачергової сесії відчувалось напруження у залі, бо депутати заговорили про плітки і пересудищодо залякування працівників міськвиконкому звільненням, про тиск на депутатів з приводу обрання та призначення на керівні посади у міськраді, прополітичні чвари через розбіжність у думках чи поглядах.

 

У багатьох присутніх складалося враження, що засідання спеціально затягується. Підтвердженням стала поява у сесійній залі депутата Запорізької облради Ігоря Артюшенка, який прибув на запрошення колишніх однопартійців. Коли дійшла справа до кульмінаційного моменту - обрання секретаря міської ради, на трибуну вийшов голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко.

 

Знаючи, що на посаду секретаря Оріхівської міської ради претендує єдиний кандидат – депутатка від ОПЗЖ Світлана Мандрич, І.Артюшенко заявив:

 

«Після виборів 25 жовтня ми спостерігаємо, як представники проросійських партій захоплюють владу на Сході України. Позиція нашої партії – людям кума Путіна не місце в місцевому самоврядуванні. Підтримувати ОПЗЖ – це все одно, що подавати патрони сепаратистам. Адже в час, коли вже майже сім років триває російсько-українська війна, коли частина нашої землі окупована і коли продовжують гинуть наші захисники, ця політсила пропагує кремлівські ідеї. Їхня діяльність направлена на знищення української державності.Сьогодні нашою головною цінністю залишається Незалежність. В разі, якщовладу на місцях отримають проросійськ іполітики, зберігатиїх буде вкрайважко. І особливо цеважливо на сході та півднікраїни».

 

Міський голова Анатолій Хворостянов запропонував на посаду секретаря міськради кандидатуру депутата Світлани Мандрич. Цікаво було спостерігати за процесом голосування: дехто демонстративно вийшов з сесійної зали, кілька осіб проігнорували отримання бюлетеня для таємного голосування. Виділялися серед них й амбітні депутати, які вже відчули смак влади і прагнуть зайняти крісла на керівних посадах.


Зрозуміло, що наша новобрана влада не монолітна, а складається з окремих груп, які мають політичні і власні меркантильні інтереси, що стають на заваді нормальній роботи міськради.

 

Згідно протоколу засідання лічильної комісії із зареєстрованих на сесії 24 депутатів у таємному голосуванні взяли участь 16 депутатів і міський голова, тобто 17 осіб. За кандидатуру Світлани Мандрич було віддано 12 голосів, тобто вона не була підтримана більшістю депутатів.

Друга та третя сесія

18 грудня відбулися пленарні засідання другої і третьої позачергових сесій. Нарешті затвердили Регламент-- внутрішній нормативно-правовий акт, який встановлює порядок скликання і проведення сесії ради, формування виконавчих органів ради, порядок прийняття рішень та звітів, порядок здійснення контрольної діяльності, прийняття рішень та спеціальними процедурами, процедуру діяльності депутатів, посадових осіб та органів ради. Саме цей документ, розроблений юридичним відділом, зазнав критики іставкаменем спотикання для депутатів на попередній сесії.


Було затверджено старост 4-х старостинських округів громади, на двох округах ці посади залишилися вакантними, бо депутати не підтримали названі кандидатури.


Питання про вибори секретаря ради і затвердження на посади трьох заступників міського голови і керуючого справами виконкому до порядку денного не було включено і не обговорювалося.

 

Четверта сесія
24 грудня пленарне засідання четвертої сесії тривало з 10.00 до 16.00. Головне, щобуло прийнято рішення про бюджет Оріхівської міської територіальної громади на 2021 рік. Попередньо було розглянуто і затверджено всі програми, які фінансуватимуться з бюджету громади—з соціально-економічного розвитку ОТГ: з медичного обслуговування, освіти, культури, соціального захисту населення, житлово-комунального господарства.

 

Але кульмінаційним моментом сесійного засідання стали вибори секретаря міськради. До бюлетеня для таємного голосування було внесено дві кандидатури: Світлани Мандрич, яку пропонував міський голова, і Каріна Дудніченко, яка склала повноваження голови Оріхівської районної ради, а до цього була головою райдержадміністрації.

 

Можна було спостерігати, як збираються групками депутати з фракцій різних політичних сил. І в сесійній залі не раз почула слово «договорняк» – ніяк не обійдуся без жаргонізму. Хтось з кимось домовлявся, хтось комусь щось обіцяв.

 

Сенсації не сталося, коли голова лічильної комісії Костянтин Прищенко оголосив результати голосування. 10 голосів було віддано за кандидатуру Світлани Мандрич, на 6 голосів більше – за Каріну Дудніченко. Її й привітали з обранням на посаду секретаря міської ради».

 

Безсумнівно, за підтримки впливових осіб зайняла чергову керівну посаду Дудніченко, депутат від ПП «Порядок», як і тоді, коли вона очолювала районні організації Партії регіонів та «Опозиційного блоку».

 

Позачергова сесія
28 грудня на п’ятій позачерговій сесії при розгляді кандидатур, запропонованих міським головою Анатолієм Хворостяновим на посади заступників з питань діяльності виконавчих органів депутати підтримали тільки кандидатуру Сергія Середи.


Не одержали більшості голосів пропоновані міським головою кандидатури Антона Грибняка і Марії Заболотної - на посади заступників з питань діяльності виконавчих органів, Сергія Шаповалова – на посаду керуючого справами виконавчогокомітету ради; Олександра Фісуна – на посаду старости Мирненського старостинського округу.

 

Отже ці посади залишаються вакантними. А кого запропонують депутати?

 

Протистояння та інтриги, ігнорування пропозицій міського голови—тільки так, на мою думку, можна назвати поведінку народних обранців на сесіях. Не відчувається єдності і згуртованості заради плідної роботи на користь нашої громади. А ми чекаємо від них виважених рішень…

 

 

Тамара КУРОЧКІНА

 

Фото Оріхівської міської ради

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
7
Сміх
3
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)