З вересня купівля і продаж валюти будуть здійснюватися за новими правилами

3 Вересня 2022 09:02  0  256

На Вкраїні та у світіЗ вересня купівля і продаж валюти будуть здійснюватися за новими правилами

Ще раніше стало відомо, що НБУ ввів ряд нових правил обмінників. Зміни повинні вступити в дію 3 серпня, потім їх перенесли на 25 серпня, і ось стало відомо, що тільки з першого вересня обмінники таки запрацюють по-новому. Тепер за кожним клієнтом має вестися відеоспостереження, в приміщенні повинна бути охорона і ряд інших нюансів, без яких обмінник може просто втратити ліцензію на роботу. Кстати, за останній місяць таку ліцензію втратили понад 4000 пунктів обміну валют по всій Україні.

 

Що зміниться для клієнтів?
Для суттєвих змін клієнтів не настане, разве що курс валют в обмінниках стане наближеним до офіційного. Це ще одна вимога Національного банку України. Раніше обмінники встановлювали буквально довільний курс валют, розшатовуючи темний ринок і створюючи паніку. В той час, як офіційний курс становив 36 гривень, але в обмінниках він перевищив 40. Тепер це заборонено. В банках і обмінниках курс повинен бути на більшому або меншому рівні.


Також тепер ви не побачите реклами пункта обміну валют. Її заборонили повніістю: на ТВ, на бігбордах, тобто повсюду. Все для того, щоб не створювати штучний ажіотаж серед населення.
В цілому населення може необмежено купувати і продавати долари, але тільки в звичайному вигляді і при їх наявності в касі.


«Продати іноземну валюту можна у відкритих відділеннях банків, операторів поштового зв’язку та в обмінниках та через онлайн-банкінг. Офіційний курс гривні до долара – 36,94/$ (зафіксований НБУ на 1 вересня 2022 року). Курси гривні по відношенню до інших валют встановлюються щодня», – відзначають в НБУ.


Можна і змінити пошкоджені засоби, вимазані краєм, постраждалі від пожежі або потопу. Правда, банк повертає не всю вартість купюри, а тільки її частину. І не відразу, а після проведення визначеної процедури, яка називається інкассо.

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)