Цього дня шість років тому у Пологах демонтували пам’ятник Леніна

14 Травня 2021 09:27  0  1110

Привіт з минулогоЦього дня шість років тому у Пологах демонтували пам’ятник Леніна

Що про історичну подію у Пологах писали журналісти Газети шість років тому

 

Четвер, 14 травня, 9:00 – розпочався демонтаж пам’ятнику Леніна на центральній площі Поліг. Людяно, пологівці прийшли подивитися, як зніматимуть Володимира Ілліча. Цей момент готуються зафіксувати представники ЗМІ. Виявляється, демонтаж пологівського вождя – важлива подія в межах України.

 

 

Хто «за», хто «проти»
Районківці, безперечно, також стали свідками цього дійства, яке затягнулося на кілька годин. Поки чекали завершення «операції ліквідації», цікавились думками пологівців. Як виявилось, багато людей із болем сприймали той факт, що скоро центр міста «осиротіє», але більшість були впевнені – Леніну тут не місце.

 

Ця людина про Пологи ніколи й не чула, скажіть, чому йому встановили кілька пам’ятників у місті та чи не в кожному селі нашого району? - збентежено питає нас Сергій Олександрович, який спостерігає за подіями на пологівському «майдані». – Моя думка, цей пам’ятник потрібно було зняти ще 20 років тому. А натомість поставити пам’ятник людині, яка прославила наш Запорізький козацький край. Нам є ким пишатись, і явно не Іллічом, на руках якого багато крові…

 

А ось 78-річна Раїса Петрівна категорично проти демонтажу:
Для мене Ленін має величезну цінність. Навіть мій правнучок знає, хто такий дядя Вова. Я йому про нього багато розповідала. Що не говоріть, при Союзі ми жили добре, а нинішній уряд чинить безлад.

 

Знімають, щоб зберегти
Нагадаємо, демонтаж Леніна ініціювала активна група Пологівської самооборони, а на сесії у міськраді було прийнято остаточне рішення. Як зазначає голова самооборони Олег Коломоєць, це задля його «збереження».

 

Якби не самооборона, Леніна могли б просто знести - вже були такі спроби. Ми проти вандалізму. Завдяки демонтажу пам’ятник, як історичний предмет, буде збережений, - зазначив Олег Володимирович.

 

Міський голова Віктор Корольов зізнається: від того, приберуть Ілліча чи ні, якість життя пологівців не залежить.

 

Життя не покращиться вмить, але й гірше нам не стане. Це не найстрашніше, що може відбутися у нашому місті. У майбутньому на цьому місті буде встановлено бюст Тараса Шевченка, - зазначив Віктор Корольов.

 

Прихильники Леніна і таємний літак у небі
Поки спілкуємось із мером, до нас підходить один дідусь, прихильник комуністичного ладу, і осипає всіх прокльонами. Якби не міліціонери, які стежили за громадським порядком, невідомо, чим би скінчилася його лайка.

 

Привернув увагу літак, який намотав кілька кругів у небі над містом. Що то за літак і чому він прилетів саме, коли знімали Леніна, невідомо, але загалом все пройшло достатньо мирно, без сутичок, обійшлося невеличкими словесними перепалками.

 

Пологівському вождю 40 років
40 років було відведено долею пологівському пам’ятнику. Його встановили у 1975 році напроти будівлі районного комітету Комуністичної партії України (сьогодні це будівля райсуду). Гроші на пам’ятник збирали усім містом. На сьогоднішній день точно невідомо, яка вага пам’ятника та з чого він зроблений.

 

У пологівського Ілліча буде «дім»?
Із площі Ленін поїхав на склад до «Житло-Сервісу» - поки що там житиме. За словами директора районного краєзнавчого музею Ірини Садової, у музеї готові прийняти пам’ятник, як музейний експонат, навіть місце для нього на подвір’ї є, але на сьогоднішній день розпоряджень щодо цього немає.

 

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

13
Супер
7
Сміх
29
Жах
15
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)