Історична подія: 4 роки тому Пологах зняли Леніна

14 Травня 2019 14:47  0  2058

Привіт з минулогоІсторична подія: 4 роки тому Пологах зняли Леніна

Чотири роки тому, а саме 14 травня 2015 року з центральної площі Поліг демонтували пам'ятник Леніну.

 

Металевий Володимир Ілліч 40 років простояв у центрі міста. Його встановили у 1975 році навпроти будівлі районного комітету Комуністичної партії (сьогодні це будівля райсуду). Гроші на пам'ятник збирали самі пологівці. Того дня багато пологівців із болем сприйняли той факт, що центр міста залишився без вождя, проте більшість впевнені: у наш час Леніну тут не місце.

 

 

 

Зняли, щоб зберегти
У момент демонтажу вся площа, затаївши подих, спостерігала за цим процесом. Із площі бронзова статуя поїхала на склад до КУП "Житло-Сервіс», де зберігається по сьогоднішній день.

 

За словами директора районного краєзнавчого музею Ірини Садової, у музеї готові були прийняти пам'ятник як музейний експонат. Навіть місце для нього на подвір'ї підготували.

 

Нагадаємо, демонтаж Леніна ініціювала активна група Пологівської самооборони. І на сесії міської ради було прийнято остаточне рішення - демонтувати пам’ятник задля його збереження.

 

- Якби не самооборона, Леніна могли б просто знести, були такі спроби/ Ми проти вандалізму. Завдяки демонтажу пам'ятник як історичний об’єкт буде збережений, - зазначав Олег Коломоєць, голова самооборони району.

 

 

Статистика

Кількість пам'ятників Леніну на Україні в 1991 році - 5500, на початку грудня 2013 року залишилося 2178, більше половини були знесені. З 8 грудня 2013 по 5 серпня 2015 демонтовано ще 778 пам'ятників.

 

На кінець травня 2016 року у Україні залишилося менше 1000 пам'ятників Іллічу.

 

До серпня 2017 року в рамках декомунізації в містах на території України були демонтовані всі 1320 зареєстрованих пам'ятників Леніну. Могли залишитися пам'ятники на території підприємств і в сільській місцевості, які не значаться в реєстрах і будуть демонтуватися по мірі виявлення.

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
7
Сміх
6
Жах
25
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)