Енергоощадний дім: опалення і вентиляція

23 Грудня 2020 17:21  0  1403

Живемо вдомаЕнергоощадний дім: опалення і вентиляція

Ще декілька років тому будівельні компанії не мали уявлення як звести пасивний дім. Сьогодні німецька технологія все частіше стала застосовуватися в будуванні котеджів. Чим же відрізняється енергоефективний дім від звичайного та чи варто застосовувати технологію в українських реаліях?

Відмінності

Проектування – головна особливість енергозберігаючих будівель. Стіни, дах, підлога утеплені спеціальними матеріалами, а різного роду щілини відсутні. В залежності від ситуації товщина плити ППУ варіюється в діапазоні 5 – 8 см. Рекомендована товщина пінопластового утеплювача 10 – 15 см, із мінеральної вати – 15 – 20 см.

Вікна в такому домі виконують не тільки функцію порталу сонячного світла, але і колектору тепла. Такі можливості досягаються завдяки розташуванню віконних прорізів: більшість із них локалізується в південній частині будівлі. При умові високої якості конструкції і монтажу розмір склопакета не має значення. В енергоефективних будинках неодноразово можна зустріти панорамні вікна. Що цікаво їх наявність не сильно впливає на температурний режим будівлі. Грамотна теплоізоляція дозволяє не тільки зберегти тепло всередині, але і захистити фасад будинку від руйнування внаслідок впливу навколишнього середовища.

Принцип організації системи опалення і вентиляції

В якості джерела тепла може виступати звичайний газовий чи твердопаливний котел. Постачанням блакитного палива на вигідних умовах займається енергокомпанія Megawatt. Потужність обладнання значно нижча ніж для приватного будинку.

Головне, щоб система розведення була правильною. В таких будівлях заведено облаштовувати теплу підлогу, а також встановлювати радіатори біля вікон. Завдяки герметичності та продуманості конструкції вироблене тепло акумулюється в приміщенні: необхідність в його частому поновленні зникає.

Особливої уваги заслуговує система вентиляції. За постачання свіжого повітря і відведення спрацьованого у пасивному домі відповідає потужна система з функцією рекуперації тепла. Зловлена на виході енергія використовується для нагріву свіжого повітря. Причому неприємні запахи, вологість та надлишки вуглекислого газу виводяться назовні.

Корисні поради

Щоб будівля дійсно була енергоощадною треба продумати все до найменших дрібниць. Витрати на опалення стануть меншими, якщо взяти до уваги такі моменти:

- Компактність. Витрати на енергоресурси будуть незначними при умові що площа будинку невелика.

- Ізоляція. Найбільше тепла вивітрюється через тріщини та стики між поверхнями. Потрібно постаратися зменшити кількість таких місць до мінімуму.

- Балконам – ні. Навісні конструкції спричиняють колосальні втрати тепла.

- Чим менше перегородок тим краще. Вони створюють перепони для пересування нагрітого в південній частині дому повітря.

- Будівельні матеріали, які акумулюють тепло. Щоб в будинку було тепло не тільки вночі, але й вдень, навпроти південного вікна потрібно розташувати стіну із цегли чи бетону товщиною від 20 до 45 см. Для більшого накопичення тепла поверхню фарбують в темний колір, а всі інші стіни – у світлий. В ідеалі стіна має знаходитися близько біля вікна.

Енергозберігаюча технологія дає можливість назавжди забути про велетенські рахунки за комунальні платежі й при цьому відчувати себе комфортно в будь-яку пору року. Економія енергії відбувається завдяки герметизації, особливій архітектурі, правильній системі опалення й вентиляції. Такий «вигідний» будинок прослужить довгі роки та в разі необхідності його можна буде швидко продати.

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
4
Сміх
5
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)