Опалення дровами: скільки коштуватиме пологівцям і які деревні породи вибрати

23 Січня 2022 18:54  0  1916

АктуальноОпалення дровами: скільки коштуватиме пологівцям і які деревні породи вибрати

Експерти вважають, що жителям приватних будинків вигідніше опалювати своє житло дровами, ніж газом

 

Ми провели дослідження і вияснили, які дрова найкраще підходять для опалення

 

Головний показник – це калорійність дров, тобто скільки вони виділяють тепла при згорянні однакової кількості матеріалу.

 

В даному випадку пальма першості у дуба. Такі дрова мають тепловіддачу близько 2,100 кВт/год на 1 кубометр. Перевагою дуба є те, що він повільно горить і майже не містить смол, через які на димоході осідає сажа. Однак є у дубових дров і недолік – ціна, яка є однією з найвищих на популярні в Україні деревні породи.

 

Не менш популярні й березові дрова, вони помітно дешевші від дубових і практично не поступаються в тепловіддачі – 1,900 кВт/год на 1 кубометр, але водночас кращі від сосни і осики.

 

Береза теж горить рівно і плавно, але на відміну від дуба виділяє смолисті речовини в значних обсягах, які осідають в димоході і на легенях людини.

 

Рідше для опалення використовують сосну, оскільки вміст у ній смоли рекордний, і через це дрова не тільки чадять, а й стріляють гарячим вугіллям. Тепловіддача деревини становить 1,600 кВт/год на 1 кубометр.

 

Погано горить тополя, хоча представляє досить поширений вид дров. Такі породи часто додають в так званий мікс і змішують з вербою або вільхою.

 

Тепловіддача тополі становить 1,200 кВт/год на 1 кубометр, верби – 1,400 кВт/год на 1 кубометр, вільхи – 1,500 кВт/год на 1 кубометр.

 

Дізналися скільки коштують дрова в Україні

Дуб – 1300 до 1750 грн за куб. м (в залежності від типу дров і обсягу замовлення);

верба – 1000 грн за куб;
береза – від 750 до 1600 грн за куб (в залежності від типу дров і обсягу замовлення).

 

В середньому на опалення будинку площею 60 квадратних метрів на одну зиму потрібно близько 5-6 кубометрів дубових дров, інших порід з меншою тепловіддачею знадобиться більше.

 

Звісно, ця цифра може трохи змінюватися в залежності від утеплення будинку і того, наскільки холодною буде зима.

 

Через масове винищення дерев страждає не тільки екологія, а й спустошуються гаманці громадян - покупців альтернативного палива. Ціна на дрова теж росте в геометричній прогресії відповідно до ціни на газ та електрику. Проблема ще й у тому, що такого палива вистачить пологівцям ненадовго.

 

Ціна дров на Пологівщині
У лісгоспі тверді породи дерева коштують 800 - 1000 гривень за куб (акація, ясень, дуб). Ціна варіюється в залежності від об’єму замовлення – чим більше кубів купуєте, тим дешевша ціна. Що стосується доставки, то не всюди за неї потрібно платити. За підвезення можуть взяти ще 50 гривень.

 

Ціни чорнорубів трохи нижчі. За куб деревини просять 650 гривень, але традиційно нелегальний “куб” менший в об'ємі. Ще рік тому дрова у них коштували 400-500 гривень.

 

Як зазначають лісівники, через несанкціоновану вирубку здорових дерев у посадках району залишилось обмаль.

 

Директор Пологівського лісомисливського господарства Володимир Носик зазначає:

 

“За таких високих тарифів на опалення ліси стали головним енергетичний паливним ресурсом. Люди, які не користуються газом, змушені добувати дрова. А де їх нині брати? Коштів на висадку нових насаджень не виділяється, дерева, насаджені ще у 70 - х роках, майже всі вирубали.

 

Раніше висаджувати по тисячі гектарів дерев щороку, зараз тільки сто. Чорні лісоруби косять здорові дерева на території всіх районів. Часто вирубку насаджень дозволяють фермери, яким потрібна більша площа землі для посіву. Багато лісосмуг вже знищено. Закінчать вирубувати посадки, перейдуть до лісу. Знищуються насадження і обробкою хімікатів, підпалом стерні. Ослаблені дерева починають хворіти і в результаті гинуть.”

 

Чи можна у лісі збирати дрова, лісостій чи лісолеж (ті, що лісівники не прибрали)? Таким питанням задаються громадяни, яким не по кишені купувати дрова кубами.

 

Роз'яснює Сергій Гула, практикуючий юрист “БЮК ЮрАналітика”

 

КУ ст 13 передбачено, що надра землі, природні ресурси (до них відносяться ліси) є власністю українського народу, громадяни України мають право користуватися об'єктами власності.

 

Порушення порядку заготівлі деревини є підставою для штрафування (Кодекс про адмін порушення, ст. 64, 65). Порушення порядку - це пошкодження, нанесені навколо деревини, недотримання пожежної безпеки, недотримання зберігання лісового фонду. Якщо ж ви ведете заготівлю без порушень і ліс від цього не страждає, то ви не порушуєте порядок, а отже, і не порушуєте закону.

 

Порушення порядку має встановлювати лісничий. З наданням доказів у лісників є проблеми, адже потрібно довести, що саме ви здійснили порушення.

 

Тож, заготовляти сухостій без використання сокири для власних потреб в розумних межах, не завдаючи шкоди деревам і дотримуючись правил техніки безпеки, можна. Такими діями ви не порушуєте порядку.

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

19
Супер
2
Сміх
4
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-34.jpg

 

 

Пологи (г.)