Вони рятують життя людей, тварин та завжди готові прийти на допомогу Есть фото

17 Вересня 2021 08:10  0  1083

Знай нашихВони рятують життя людей, тварин та завжди готові прийти на допомогу

17 вересня рятувальники відзначають професійне свято - День рятівника. Обов’язки цих мужніх чоловіків не тільки гасити пожежі, рятувати життя людей, а й захищати населення і територію від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. За роки служби на рахунку кожного пологівського рятувальника не одне врятоване життя.

 

До функцій рятувальників входять всі події, пов'язані із порятунком людей внаслідок пожежі, ДТП, знешкодження вибухонебезпечних предметів, подій, що виникли на водних об’єктах та в інших випадках. Долучаються професіонали і до порятунку тварин.

 

Виклики з інформацією про надзвичайну подію, що надходять за номером 101, відразу потрапляють до Пологівської пожежної рятувальної частини 5-го пожежного рятувального загону, що розміщений на мікрорайоні Пологи - 5 по вулиці Шкільній.

 

Дзвінки приймає диспетчер і передає рятувальникам. Перше, з чим має справу диспетчер, емоційний і психологічний шок абонента. Інколи буває, що повідомляють про пожежу, а адресу забудуть назвати. Отримати вичерпну інформацію про подію - надважливо, щоб витратити менше часу на пошук місця події та визначитися із алгоритмом дій. Кожна хвилина на вагу золота. Найменше зволікання може призвести до втрати життя людей, адже житловий будинок повністю згорає за п'ятнадцять хвилин.

 

Герої служби, хто вони ?
Журналісти Газети познайомилися із досвідченими рятувальниками, працівниками Пологівської частини. У кожного з них є власний цікавий досвід роботи, яким вони поділилися із читачами.

 

oly 

Дмитро Плетінь - водій пожежно-рятувального автомобіля

Водій допомагає колегам в разі потреби, але має постійно знаходитися поряд з автомобілем, контролює подачу вогнегасних речовин до осередку пожежі. В колективі з 2019 року, працювати у команді рятувальників - його мрія.

 

“Моє завдання - доставка особового складу до місця пожежі чи іншої надзвичайної події. Тут потрібно дуже добре орієнтуватися на території, знати всі вулиці і провулки населеного пункту.

Готовність пожежно-рятувальної техніки - також моє завдання. Автомобіль знаю як свої п'ять пальців. Особисто займаюсь ремонтом транспорту та готую його до викликів. Під час гасіння пожежі працюю з насосом, регулюю тиск води.
Часто помічаю, як нехтують правилами інші учасники дорожнього руху. Останній раз їхав на пожежу, попереду автомобіль, водій якого ніяк не реагував на сигнал сирени. Довелось їхати слідом за ним, а в цей час будинок продовжував горіти.”

 

Минулого року Дмитро був учасником гасіння лісових пожеж в Луганській області. Через масштабні пожежі вигоріли цілі села, місцеві мешканці залишилися без домівок. Він працював там без перепочинку чотири доби. Разом з Дмитром їздили ще два співробітники Пологівської рятувальної частини. За сумлінне виконання службових обов'язків рятувальник отримав нагороду від тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

 

 

oly

Вадим Гармаш, начальник зміни оперативно-координаційного відділу міста Пологи Головного управління ДСНС України у Запорізькій області


Вадим Володимирович працює рятувальником з 1997 року. В його обов'язки входить координація роботи караулів пожежно-рятувальних підрозділів районного гарнізону під час виїздів за викликом. Він перший, хто оцінює стан ситуації і відповідно є керівником гасіння пожежі, керує діями караулів частин. Кожен з них чітко виконує свої функції, розуміючи власну відповідальність. Адже від цього залежить як особиста безпека, так і життя людей, які опинилися у небезпеці.

 

“Кожна пожежа має свою специфіку, найскладніша та, де в полоні полум'я опиняються люди. Це найприкріший фактор під час гасіння пожежі. Буває складно зорієнтуватися на місці, потрібно розуміти, де може виникнути ускладнення, наприклад, вибух газу при пожежі, та врахувати інші несподіванки. Дякувати Богу, у нас роботу виконують професіонали - це головне. Під час справи немає коли робити зауваження чи когось перевиховувати.

Після кожного випадку з хлопцями аналізуємо роботу, якщо потрібно, коригуємо, робимо висновки.

Пригадую випадок, що стався два роки тому, в селі Ожерельному вигоріло три будинки. Невідомий підпалив суху траву, вогонь перекинувся на будинки людей, згоріла сільгосптехніка, пасіка.

Ось так за день у нас може бути один виклик, але високої складності. Ліквідовувати пожежу довелося цілий день. Робота специфічна і відповідальна. Важливо, щоб її виконували професіонали. Часто під час роботи стикаємося з “порадниками”. Коли пожежники починають гасити полум'я, серед людей завжди знайдуться такі, що знають, як краще. Для мене головне в роботі, щоб кожен рятувальник чітко знав і виконував свої обов'язки. Від цього залежить результат справи.

 

Окрім проведення рятувальних операцій, особовий склад постійно навчається та тренується. Заняття щодня тривають з 9 до 11 - теорія, після обіду - відпрацювання нормативів, обслуговування та підготовка техніки. В будь-який момент може надійти виклик, тоді хлопці кидають всі справи - і "вмикають мигалки.”

 

У 2007 році, працюючи на посаді заступника начальника частини, заснував футбольну команду Пологівської пожежно-рятувальної частини. Разом з колективом потрібно було взяти участь у грі між підрозділами. З того моменту пологівські рятувальники почали займатися футболом на професійному рівні і продовжують гідно захищати честь підрозділу в області та районі.

 

Враховуючи досвід роботи, допомагає Вадим Володимирович бійцям в наданні моральної і психологічної підтримки. Робота специфічна, доводиться бачити обгорілі, травмовані тіла.

За потреби, працівникам можна пройти психологічну реабілітацію в області. Але, як правило, рятувальники стійко і мужньо переносять всі етапи служби”, - розповідає начальник зміни ОКВ.

 

oly 

Олександр Багута, командир відділення


Рятувальником працює двадцять чотири роки. Професія - мрія дитинства Олександра. Почавши з пожежника, пройшов перепідготовку і зараз обіймає посаду командира відділення державної служби з надзвичайних ситуацій. Починав з бійця, неодноразово брав безпосередню участь у порятунку людей. Так само сумлінно продовжує виконувати свою роботу. Має відомчу відзнаку «За відвагу в надзвичайній ситуації». Кілька років тому в одному із сіл Пологівського району довелось витягувати чоловіка, якого засипало піском під час викопування колодязя.

 

“Гаряча” пора у нас починається з початком літа і триває до холодів. В цей період люди активно палять стерню, сміття. Минулого року через підпали полів доводилось гасити навіть вночі. Об'єми територій великі, на ногах можемо працювати цілу добу. Зазвичай на перший місяць осені припадає найбільша кількість підпалів. Працюємо добу через три. Але якщо колегам потрібна допомога, прибуваєш в частину навіть у вихідний та їдеш на виклик.

Морально важко працювати, коли дізнаєшся при пожежі, що у будівлі є люди. У своїй практиці кожен рятувальник стикається зі смертю. Психологічно важко сприймати вид крові чи останки тіла людини, але з часом звикаєш.

 

Нещодавно приїхали на виклик, молодий чоловік із психічними розладами заліз на дах недобудови у центрі міста і збирався стрибати. Нам вдалось його вмовити і не застосовувати техніку та силу. Іншого разу знімали жінку, яка залізла на димар власного дому і не змогла потім звідти спуститися самотужки.
Нерідко витягуємо безхатьків, які підживають у підвалах недобудов. Вони збирають і палять там всякий мотлох, а потім їх доводиться рятувати. Дехто з них, як-то кажуть, наші "постійні клієнти".

У рятувальників, як і в робітників інших структур, є свої прикмети. Наприклад, як можна довше не одягати новий формений одяг. Перевірено: одягнув - бути пожежі,” - ділиться Олександр.

 

oly 

Олександр Геоня, провідний інспектор відділу організації профілактичної роботи та цивільного захисту

 

Олександр займається веденням всієї документації, пов'язаної із надзвичайною ситуацією. Графік роботи інспектора відрізняється від графіка колег - він ненормований і працює кожен день. Старший лейтенант служби цивільного захисту працює в Пологівській частині чотири роки. Займається здійсненням державного нагляду, контролю з питань пожежної та техногенної безпеки у Пологівському районі.

 

Пожежний інспектор здійснює перевірку пожежного стану закладів освіти, культурно-масових заходів, суб'єктів господарювання. У разі недотримання встановлених норм він має право виписати штраф порушникам.

Інспектор разом з черговим караулом виїздить на пожежі. Його головне завдання - встановити причину пожежі.

 

“Найчастіша причина виникнення пожежі - коротке замикання в електромережі. Часто стара електропроводка в будинках вже "віджила" своє. В разі наявності жертв під час пожежі разом з працівниками поліції, судово-медичної експертизи входжу в слідчо-оперативну групу, проводжу слідчі дії, встановлюю матеріальні збитки від пожежі та причину пожежі і загибелі людей.
За висновками, 95 відсотків пожеж трапляється саме через необережність під час паління в ліжку. Більшість таких людей ведуть аморальний спосіб життя та в момент загоряння знаходяться у стані алкогольного сп'яніння,” - розповів інспектор.

 

Як працюється рятувальникам

Зараз роботи для рятувальників стало значно більше у порівнянні із десятком минулих літ. Причиною тому стали природні катаклізм, збільшення безвідповідального відношення громадян до свого життя. Багато мешканців вживають алкоголь та палять у ліжку. Саме це - найпоширеніша причина загорянь, говорять пожежники.

 

Подарунком до 25 - річчя служби рятувальникам став новий спецтранспорт - автомобіль Форд, оснащений за сучасними нормами для здійснення рятувальних операцій. За останні кілька років відмічають покращення умов праці - ремонт приміщень, нове оснащення, краще забезпечення. А найголовніше - дружний колектив професіоналів. Це гордість керівництва. Злагоджена команда команди - запорука гарного результату в роботі.

 

Екскурс в історію
Вперше про пожежну охорону в Пологівському районі згадується в 20 - 30 роках. Тоді в районі працював один районний пожежний інспектор - Мефодій Бахмут. Друга світова війна. Всі працівники пожежної охорони їдуть на фронт. Після визволення Запорізької області в районі знову відроджується пожежна охорона, озброєння якої складав кінно-бочковий хід.

 

В 50-х роках на зміну кінно-бочковому ходу приходить новий пожежний автомобіль для того часу ПМГ-1, організовується перша професійна пожежна частина в Пологах. Тоді пожежна частина складалася з 10 чоловік.

 

На початку 2021 року в ході проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні, після укрупнення районів в Пологівському районі створюється Пологівське районне управління Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, у складі якого функціонують два відділи, відділ профілактичної роботи та цивільного захисту та відділ запобігання надзвичайним ситуаціям, також у підпорядкуванні управління перебуває оперативно координаційний відділ оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області та 5-й Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Запорізькій області, який об’єднує в собі 6 пожежно-рятувальних підрозділів, що дислокуються в Пологах, Токмаці, Оріхові, Гуляйполі, смт. Більмак, смт. Розівка.

 

Підрозділи ДСНС, що дислокуються в Пологівському районі, за штатом нараховують 215 чоловік молодшого, середнього та старшого начальницького складу. На озброєнні стоїть 34 одиниці основної і спеціальної пожежно-рятувальної та аварійно-рятувальної техніки. Щодобово на чергуванні перебувають 52 чоловіки особового складу та 10 одиниць спецтехніки.

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
1
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)