Посівний календар на травень 2021: поради, що й коли садити

20 Травня 2021 08:00  0  3060

Живемо вдомаПосівний календар на травень 2021: поради, що й коли садити

У садівників та городників травень вважається найбільш швидкоплинним і найбільш стресовим. Це період температурних контрастів: нічні заморозки цілком можуть триматися до кінця місяця. Протягом травня потрібно закінчити посіви, посадку, пересадку, обрізку, мульчування, проріджування, розпушування та багато іншого, що не було завершено за сезон.


Місячний календар фермерів-садівників на 2021 рік допоможе спланувати всі необхідні заходи. Він складений з урахуванням впливу Місяця та знаків Зодіаку на рослини та природу.


17 – 19 травня
Сприятливий період для сівби, посадки посухостійких рослин. В ці дні трава буде рівномірно підійматися. Плодові дерева та чагарники легко переносять щеплення. Зібрані в цей період лікарські трави матимуть найбільшу міцність, особливо це стосується трав, які лікують серцеві захворювання. Обприскування від хвороб та шкідників може бути корисним.


20 травня
Найкращий період для посіву, посадки та пересадки всіх видів рослин. Рослини та газони для посіву доводиться глибоко копати. Посіяна в ці дні трава буде неухильно рости. Добрива вносити не можна. Нестійкі до хвороб квіти (гладіолуси, жоржини та ін.) найкраще висаджувати у дні Місяця, що росте, тоді вони будуть менше хворіти. Живі живоплоти або дерева, які повинні виростати високими, повинні бути висаджені в ці дні. Ідеальний час для пересадки кімнатних квітів та овочів, вирощених на балконі або підвіконні.


21 – 22 травня
Можна садити бобові (квасоля, горох, сочевиця, соя), перець, баклажани, щавель, коріандр, крес-салат, листову гірчицю, шпинат, кріп, зелень, квіти настурції. Можна висаджувати розсаду середньостиглих сортів білокачанної капусти.
Гарний час для вкорінення полуничних вусів. Висаджені в ці дні дерева сливи, вишні, абрикоса, аличі вишні добре приживуться. Сприятливий період для посадки, ділення та пересадки квітів.


23 – 24 травня
Це найкращий час для боротьби зі слимаками. Цей період сприяє посадці помідорів, огірків, гарбузів, кабачків, цвітної капусти, кущової квасолі, полуничних вусів. Можна висіяти насіння дворічних рослин або пікірувати їх саджанці. Розпушування ґрунту і полив дадуть відмінні результати. Рубати дерева зі місяцем, що зростає не рекомендується, жук-короїд може завестися в колодах.


25 травня
Сприятливий період для посадки помідорів та огірків, а також усіх рослин, що тягнуться вгору (горох, квасоля, хміль, виноград, плющ, плетисті троянди тощо).


26 травня
Затемнення (сонячні та місячні), навіть якщо їх не спостерігається у вашому регіоні, - несприятливий час для посадки та посіву.


27 – 28 травня
Фаза повного місяця триває три дні, коли вся діяльність біополя зосереджена у надземній частині рослин, а коріння не має енергії. Життєдіяльність рослин найбільш інтенсивна в повний місяць, вони поглинають набагато більше води, ніж зазвичай, насіння поглинає більше вологи з ґрунту. У квітах, плодах і стеблах рослин накопичується найбільша кількість енергії. У повний місяць найбільш соковиті, корисні плоди, але вони не придатні для зберігання. Життєздатність і вкорінення коренів у цей період значно знижуються. А інтенсивно розвиваються надземні частини рослин. Наприклад, гарбуз дуже швидко росте, збільшуючись майже на сантиметр за день.


Прийнятні види робіт:
зрошення;
розпушення;
підгортання;
прополювання;
проріджування розсади;
додаткове підживлення (мінеральне);
боротьба з бур’янами та шкідниками;
обприскування;
мульчування;


Не рекомендується:
посадка (крім картоплі);
трансплантація;
розмноження діленням коренів;
обрізка;
пасинкування.


29 – 31 травня
У цей день починається фаза місяця, що спадає і триває 11-12 днів. У цей період активність біополя переноситься з наземної частини рослин на коріння. Отже, коріння стають чутливими та крихкими, а стебла та гілки рослини слабо реагують на пошкодження. Цей час сприятливий для посадки та посадки коренеплодів, проріджування, боротьби з бур’янами та шкідниками, викопування цибулин, бульб для зберігання. Зрізані квіти в цей період довгий час залишаються свіжими та не в’януть, а зібрані плоди довше зберігаються. Обрізка рослин можлива лише в тому випадку, якщо ви хочете уповільнити ріст пагонів.


Прийнятні види робіт:
пересадка (вкорінення живців), особливо «коріння», декоративних рослин;
розпушення;
прополювання найкраще протягом останніх 3-4 днів фази;
обрізка зарослих рослин;
видалення полуничних вусів;
скошування газону (для затримки росту);
обприскування від шкідників та хвороб;
заготівля «коренеплодів» та кореневищ лікарських рослин;
закладка компостних відвалів;
сушіння плодів, а також трав, квітів та коренів лікарських рослин.


Не рекомендується садити рослини.


Найкращий період для прополювання бур’янів. Перекопайте ґрунт. Можна посіяти насіння цибулі, петрушки, редьки, білокачанної капусти. Можна удобрювати коренеплоди та фруктові дерева. Сприятливі дні для закладання компостних ям. Хороші результати дасть обробка рослин проти шкідників, що живуть у землі.

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)