«Подвиг Оріхівщини в подіях АТО»: експозиційна зала в Оріхівському краєзнавчому музе Есть фото

5 Січня 2021 11:31  0  713

Новини Оріхова«Подвиг Оріхівщини в подіях АТО»: експозиційна зала в Оріхівському краєзнавчому музе

Напередодні Дня захисника Вітчизни в Оріхівському краєзнавчому музеї було відкрито нову експозиційну залу «Подвиг Оріхівщини в подіях АТО».


Через карантинні обмеження захід пройшов з максимально дозволеною кількістю присутніх, екскурсію для яких провела провідний зберігач фондів музею Світлана Коваленко.


Автор проєкту «Подвиг Оріхівщини в подіях АТО» -- волонтер і громадський діяч Оксана Ковалевська, а реалізовано його за рахунок коштів Громадського бюджету (бюджету участі) Оріхівської об’єднаної територіальної громади.


Значну допомогу в створенні експозиції надав підприємець Олександр Керничний, не залишилися осторонь важливої справи активісти громадських організацій ветеранів АТО і волонтери.


14 квітня 2014 року розпочалася антитерористична операція, яка за шість років переросла у повномасштабну російсько-українську війну. Саме цим подіям і присвячена нова експозиція музею.
Учасниками АТО були близько 500 наших земляків. Дехто і сьогодні перебуває на бойових позиціях. Мобілізованими були не тільки військові, а й люди мирних професій, багато хто пішов добровольцем. 14 наших земляків віддали своє життя, захищаючи суверенітет та цілісність нашої держави: хтось безпосередньо в бою, а хтось від тяжкої хвороби. Їхні фото вміщені на окремому стенді.


Кожна військова частина, окрім бойового прапора, має ще й державний. В експозиції представлені державні прапори, які побували на передовій, з підписами бійців та побажаннями «Повертайтеся живими».


Сюжетні фотографії відтворюють перші роки війни: бойові позиції, військова техніка, побут та відпочинок наших бійців. Окрім фотографій, також представлено українські однострої, залишки зброї, нагороди, особисті речі учасників війни.


Привертають увагу ікони, написані на шматку тканини. Це роботи Олександра Возвишаєва, який проходив службу в зоні АТО і безпосередньо брав участь в бойових діях, а у перервах між ними і були створені ці шедеври.


В експозиції є фрагмент укріпленого дзоту – оборонної позиції, на якій чергували солдати Нацгвардії, співробітники МВС, добровольці та бійці Правого сектору. Будували їх поруч з блокпостами з метою контролю на потенційних шляхах нападу ворога.

 

Говорячи про події в зоні АТО, неможливо не відзначити волонтерську допомогу. Особливо цінною вона була в перші роки війни, коли українська армія була незадовільно оснащена обмундируванням, не вистачало теплих речей, предметів гігієни, продуктів для харчування.

 

Допомагали підприємці, колективи навчальних закладів, підприємств та організацій і просто небайдужі наші земляки: тепле взуття, шкарпетки, рукавички, пиріжки, салати та різні смаколики. А з якою ніжністю і трепетом читали бійці листи та розглядали малюнки від дітей.


У 2018 році в Оріхові проходила виставка-продаж картин «Для бійців від митців», на якій оріхівськими меценатами були придбані для музею картини. Одна з картин написана на частині ящика з боєкомплекту.


По закінченні карантину обов’язково відбудеться презентація нової експозиції музею з великою кількістю запрошених та усіх бажаючих.


Тамара КУРОЧКІНА. 

#foto#

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Мій Район в Telegram, сторінку Мій Район в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
3
Сміх
5
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Добавить комментарий
* - поля, обязательные для заполнения
Ваше имя*:
Email*:
Комментарии*:
Введите код на картинке*:
Введите код на картинке
   

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)